top of page

Forum Mesajları

Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
21 Şub 2024
In Öneri Kutusu
İster Android,İos ister Windows,Mac için olsun bence bir programı olmalı sitenin. Çünkü bu site haliyle çok fazla yavaş. Bir program asla bir cihazı bu kadar zorlamaz. Bence fazlasıyla gerekli. Hatta Blogger ile sitenin bir hafif sürümü de yapılabilir.
1
7
155
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
20 Şub 2024
In Öneri Kutusu
v1.0'ın ardından mantıken gelmesi gereken v1.1 için önerileri buraya yazmayı düşündüm. -Dil değiştirme seçeneği kapatılmalı çünkü siteyi gereksiz yere yavaşlatıyor. -Resim içinde resim olarak kullanılan ancak kaldırılan özel chat resim içinde resim yerine ayrı bir sayfada sunulabilir. Menüye eklenir. -Alttaki ©2023, KamuSözü (http://www.kamusozu.com/)ile KamuGözü (http://www.kamugozu.com/)kardeş sitelerdir yazısını 2024 için güncelleyebiliriz. -Hakkımızda kaldırılıp Ana Sayfa içerisine taşınabilir, çünkü menüde bence kalabalık yapıyor. Aynı şey SSS içinde geçerli. -Kullanıcılara 50,100,200... mesaj yazdığında bir rozet verilebilir. Benim aklıma bu kadar geliyor. Sizin fikirleri de yorumlarda görürsek sevinirim.
4
5
138
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
18 Şub 2024
In Yapay Zeka
Gemini 1.5, Google'ın son çıkan yapay zeka modeli, 2023'te piyasaya sürülen Gemini 1.0'ın geliştirilmiş bir versiyonudur. Her iki model de sohbet robotu ve yapay zeka asistanı olarak kullanılabilir, ancak 1.5'in 1.0'a göre birçok önemli yeniliği ve avantajı vardır. Bilgi İşleme Kapasitesi: • Gemini 1.0: 1.5T parametreye sahip. • Gemini 1.5: 55T parametreye sahip, bu da 1.0'dan 35 kat daha fazla bilgi işleyebildiği anlamına geliyor. 1 milyon token işleyebiliyor. Sohbet Yeteneği: • Gemini 1.0: Sohbetlerde tutarlılık ve bağlam akışı konusunda bazı eksiklikler gösterebiliyordu. • Gemini 1.5: Sohbetin tamamını hatırlayabiliyor, akıcı ve tutarlı bir şekilde konuşabiliyor. Yaratıcılık: • Gemini 1.0: Yaratıcılık konusunda o kadarda iyi değildi. • Gemini 1.5: Karmaşık ve yaratıcı içerikler üretebiliyor, şiir, hikaye, kod, senaryo gibi farklı formatlarda metinler yazabiliyor. Çok Dillilik: • Gemini 1.0: 40+ dili anlayıp konuşabiliyordu. • Gemini 1.5: 100'den fazla dili anlayabiliyor ve konuşabiliyor. Ek Özellikler: • Gemini 1.5: • Görüntülerden ve videolardan bilgi edinebiliyor. • Karmaşık problemleri çözebiliyor. • Araştırma yapabiliyor ve özetleyebiliyor. Sonuç: Gemini 1.5, 1.0'a kıyasla önemli bir gelişmedir. Bilgi işleme kapasitesi, sohbet yeteneği, yaratıcılığı ve çok dilliliği gibi birçok alanda büyük ilerleme kaydetmiştir. Bu gelişmeler, Gemini 1.5'i daha geniş bir yelpazede uygulamaya uygun hale getirir. Gemini 1.5'in geleceği: Gemini 1.5, yapay zeka alanındaki gelişmelerin öncüsü olarak kabul edilir. Gelecekte, daha da gelişmiş versiyonlarının ortaya çıkması ve birçok alanda önemli bir rol oynaması beklenmektedir. Gemini 1.0 ve 1.5 arasındaki farkları gösteren bir tablo: Gemini 1.5'in Kamu Sözü için yazdığı şiir: Kamu Sözü'ne Şarkı (Nakarat) Kamu Sözü, bir platform, fikirlerin merkezi, Herkesin sesi duyulur, burası özgür bir liman. Projelerden sanata, spordan bilime, Her konuda tartışılır, aydınlanır zihinler. (Mısra 1) Farklı görüşler bir araya gelir, Diyalog kurulur, saygı duyulur her fikre. Eleştiriler yapıcı, öneriler sunulur, Sorunlara çözüm bulunur, birlikte yürünür. (Nakarat) Kamu Sözü, bir platform, fikirlerin merkezi, Herkesin sesi duyulur, burası özgür bir liman. Projelerden sanata, spordan bilime, Her konuda tartışılır, aydınlanır zihinler. (Mısra 2) Yazılar yazılır, bilgiler paylaşılır, Belgeler sunulur, gerçekler araştırılır. Hakikat ışığı aydınlatır her köşeyi, Kamu Sözü'nde bilgi her zaman en yüce rehberi. (Nakarat) Kamu Sözü, bir platform, fikirlerin merkezi, Herkesin sesi duyulur, burası özgür bir liman. Projelerden sanata, spordan bilime, Her konuda tartışılır, aydınlanır zihinler. (Köprü) Farklı düşünceler bir araya gelir, Anlayış ve hoşgörüyle beslenir dostluklar. Kamu Sözü'nde umut filizlenir, Daha güzel bir geleceğe uzanır eller. (Nakarat) Kamu Sözü, bir platform, fikirlerin merkezi, Herkesin sesi duyulur, burası özgür bir liman. Projelerden sanata, spordan bilime, Her konuda tartışılır, aydınlanır zihinler.
Gemini 1.5: Yapay Zeka Evrimi content media
1
3
36
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
17 Şub 2024
In Öneri Kutusu
Evet yeni bilgisayar aldım ama site wix yapımı olduğu için eski cihazlarda veya az internetlerde çok yavaş çalışıyor. Mesela X'in yada facebook'un bir lite sürümü var. Wix fazla ağır oluyor. Kaldıramayan cihazlar yada düşük internetler için wordpress'de bir site de yapılabilir. wix sitelerine göre çok daha hafif bir site olur. Birde site zorlanıyor hani şu "bekle, siteden çık" gibi düğmelerin olduğu şey var ya sık sık oluyor ondan. Kabak tadı verdi artık.
7
18
283
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
12 Ara 2023
In Futbol
İnşallah yeneriz. Muslera Kaleci Sacha Boey Sağ defans Davinson Sanchez Defans Merkez Abdülkerim Defans Merkez Angelino Defans Sol Torreira Orta Saha Kaan Ayhan Orta Saha Tete Ofansif Orta Saha Sağ Zaha Ofansif Orta Saha Sol Kerem Aktürkoğlu Ofansif Orta Saha Mauro Emanuel İcardi Rivero Forvet Merkez
1
0
8
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
12 Ara 2023
In Futbol
Dev maç bugün! Kazanan gruptan çıkar. Bu yüzden Galatasaray'lılar için çok önemli bir maç. Şu anki durum böyle. Ancak bütün Türkiye olarak Galatasaray'ın birinci olmasını umuyoruz. Ama şöyle kötü bir şey de var: Bunu değiştirirsek çok daha iyi olur. O günler geride kaldı ve bugün Kopenhag'ı Parken stadında yeneceğiz. Onların tezavuratı bizi etkilemez. Fotoğraflar Google'dan alınmıştır.
Galatasaray - Kopenhag content media
1
0
18
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
21 Eyl 2023
In Forum Hakkında...
Sitemizin 600'den fazla üyesi var ama sitemizi duyan ve üye olmayan kişilerde var. İşte bir örneği(https://g.co/bard/share/589acf1c8402)
3
2
99
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
21 Eyl 2023
In Forum Hakkında...
Siteye bir para kazanma sisteminin gelmesi üye sayısının artması demek. Aynı zamanda forum kullanımınıda arttırır. Ama acaba siteye reklam eklenecek mi yoksa bu para kazanma sistemi başka bir şekilde mi işleyecek? Başka bir soru ise Siteye para kazanma sistemi eklenecek mi eklenmeyecek mi? Sanırım bu soru ilk sorudan daha önemli.😀 @ergunaydemir
4
3
83
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
17 Eyl 2023
In Forum Hakkında...
Eskisi tamamen boş ve bana kalsa bekleme yapılmadan kaldırılacak bir sayfa olan Ana Sayfa kendini kurtarmaya çalışıyor. Bu sefer menüde kapladığı alana değer.
3
0
44
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
08 Eyl 2023
In Forum Hakkında...
Evet iyi güzel 400 üyeyi geçtik ama... Ayıp Üye Sen Kimi Taklit Ediyorsun? Daha fazla bulursam ekleyeceğim.
3
0
74
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
08 Eyl 2023
In Forum Hakkında...
Biliyorsunuz ki daha önce "Kamu Sözü neden Google'da yok diye sormuştuk. Cevabını aldık. Meğer zaten Google'daymış ama biz bilmiyormuşuz. Google'a Kamu Sözü yazarsanız çıkmıyor ancak Sitemizin adının başına ve sonuna tırnak işareti eklerseniz sitemiz çıkıyor. (1. sonuçta😮) Doğrusu: "Kamu Sözü" Yanlışı: Kamu Sözü Sitemiz Neden Tırnak İşareti Koymadan Çıkmıyor? Çünkü Google'a göre sitemiz acayip yavaş ve az üyeli olduğu için. Tırnak İşareti Koymak Gerçekten İşe Yarayacak Mı? Tırnak İşareti Koyarsanız: Tırnak İşareti Koymazsanız: Kamu Sözü Forum yazarsanız da çıkıyor. Eğer ben tırnak mırnak uğraşamam dersen sonuna bir forum ekle çıksın.
Kamu Sözü Google'da! content media
4
1
64
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
07 Eyl 2023
In Yapay Zeka
Çoğu kişi ChatGPT'nin ne olduğunu biliyor. İlk başta GPT-3.5 ile öne çıkan OpenAI bu seferde GPT-4 ile harikalar yaratmıştı. GPT'nin bu başarısını gören çoğu kişinin sorusu ise şu oldu: GPT-5 ne zaman çıkacak? 🤓
GPT-5 ne zaman çıkacak? content media
1
0
10
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
05 Eyl 2023
In Yemekler, Yöresel Lezzetler
Çoğu kişinin aklına gelebilecek yemeklerden birisi. Konya'nın (Sivas olduğunu düşünenler de var) geleneksel yemeği Etliekmek! Konyalıların ağzından "Etletmek". Ama Türkiye'nin %90'ı (!) ona "Pide" ya da "Etli Pide" diyor. Çok uzatmayı sevmem (genellikle) o yüzden tarifinden en ince özelliklerine kadar anlatmayacağım. Bu dediklerimi aşağıda konuşalım. 👀👀👀
0
1
19
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
04 Eyl 2023
In Hava Durumu
Türkiye'nin son zamanlardaki aşırı sıcaklığını burada tartışalım forumdaşlarım. Antalya olsun İstanbul olsun hepsinin sıcakları burada. Her şehir için ayrı ([il ismi]'ndeki aşırı sıcaklar) başlık açmayalım. Yanlış anlamayın " [il ismi] hava durumu " diye başlık açmayın demiyorum.
1
1
17
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
04 Eyl 2023
In Voleybol
TRT 1'den maç bitene kadar izledim. Son setin sayısı, Vargas hücumu. #FileninSultanları Dünya'da da şampiyon! Şampiyon Türkiye! 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷 🇹🇷
4
1
27
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
03 Eyl 2023
In Şikayet Kutusu
https://www.kamusozu.com/forum/savunma-sanayi/baslik?origin=notification(https://www.kamusozu.com/forum/savunma-sanayi/baslik?origin=notification)
0
2
64
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
03 Eyl 2023
In Tünel Projeleri
Manavgat'ta bir güreş vardı. Güreşe bir sürü Derebucak'lı gelmiş. Ben nerden gelmiş bunlar derken Demirkapı Tüneli'ni keşfettim. Bence sorunları ise tünelleri kapatıyorlar. Yani tabii ki onarım yapmak için kapatıyorlar ama yine de dağı dolaşmak yolu uzatıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
0
0
184
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
03 Eyl 2023
In Öneri Kutusu
Sitemizde en son yazılan gönderileri forum kısmının en altında görebilmek mümkün. Ancak konumuz bu değil. Benim önerim bence en son yorum yazılan mesajları da forumun en altında görebilmek mümkün olsun. Siz bir seçim yapacak olsaydınız hangisini seçerdiniz?
1
0
21
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
03 Eyl 2023
In Futbol
Mauro İcardi şüphesiz ki şu anda Galatasaray'ın en sevilen oyuncusu. Galatasaray ve tüm Galtasaray taraftarı onu seviyor. İcardi'de bizi seviyor. Bu, yıllık 20 milyon Euro verecek olan Arap ülkelerine gitmeyerek yıllık 7,5 milyon Euro veren Galatasaray'a gelmesinden belli bir şey.
Mauro İcardi [Futbolcu] content media
3
0
14
Efe AKAY
Forum Sever
Forum Sever
03 Eyl 2023
In Öneri Kutusu
Çevrimiçi Üye Göstergesi Sitede herşey iyi güzel de çevrimiçi üyeleri gösteren bir yer olsa daha da süper olacak. Mesela ben sabahın köründe giriyorum ve nedense çevrimiçi üyeleri gösteren bir yere ihtiyaç duyuyorum. Mesaj Sınırının Kaldırılması Belli bir sayıda mesaj yazdıktan sonra bir uyarı veriyor ve mesaj yazamıyorsun. Bunun düzelmesi gerekiyor.
2
1
34

Efe AKAY

GS

Forum Sever
Teknoloji Yazarı
Spor Yazarı
+4
Diğer Eylemler
bottom of page