top of page

Forum Dönemi Kapandı mı?

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2023

Merhabalar,


2000'li yılların başında dünyada bir forum salgını başlamıştı. Her konuda ve başlıkta web sitesi kuruluyor ve takipçilerine güncel gelişmeler hakkında bilgi sunuyordu. Takipçilerin de aktif olarak katıldığı forumlar o günlerde deyim yerindeyse altın yıllarını yaşamaktaydı.


Aynı zamanda bireylerin kendi deneyimlerini paylaştığı Bloglar da ilgi çekiyordu.


Daha sonra birilerinin aklına tüm bu Forumları, Blogları bir araya toplamak geldi ve sosyal medya olarak adlandırdığımız Facebook, Twitter, İnstagram gibi mecralar icat edildi.


İçerik üreticilerinin de para kazanabildiği bu yeni akım artık tam zamanlı bir meslek olarak görülüyor. Öyle ki ana akım medyanın popüler yazar-çizerleri bile, gıptayla bakılan kariyerlerini bırakıp kendilerine bu yeni dünyada yer bulmaya çalışıyor.


Forumların ve Blogların modası biraz geçmiş gibi sanki.


Amatör bir ruhla hazırlanan ücretsiz içerikler, yüksek gelirli, sponsor destekli yayınlar karşısında hayatta kalabilir mi? Heyecan üretmekten çok doğru, tarafsız ve güncel bilgi sağlamaya veya edinmeye çalışmak beyhude bir çaba mı?


Aslına doğru bilgiye ulaşma ihtiyacı hiç bir zaman sonlanmadı, zira bu bir temel ihtiyaç, su gibi, hava gibi. Ama ücretsiz hem de tarafsız olarak bu ihtiyacı karşılayacak bir forum kurmak ve işletmek mümkün mü? Asıl önemli soru sanırım bu.


İşte Kamusözü de tam olarak bu sebeple yayın hayatına başlıyor. Ülkemizde forum olarak işletilmekte olan bilgi kaynaklarının birer birer kapandığı günümüzde yeni bir model olarak kendini bilgi severlerin kullanımına, takdirine sunuyor.


Nedir bu yeni model?


Kamusözü'nü, youtube'da izlenen Kamugözü kanalının bir kardeşi olarak kurduk.


Kamugözü reklam, sponsor ve üye geliri olan bir kanaldır, ülkemizdeki altyapı yatırımlarındaki gelişmeleri takipçilerine düzenli olarak sunar. Tarafsızlığı ile bilinir ve sevilir.


Kamusözü finansal olarak Kamugözü tarafından desteklenmektedir. Sunucu, trafik, alan adı ve benzeri kurulum ve işletim masrafları Kamugözü tarafından karşılanmaktadır. Dolayısıyla Kamusözü'nün bir sponsor ve reklam ihtiyacı yoktur. Takipçilerine temiz, rahat bir okuma alanı sunabilir.


Öte yandan Kamugözü de içerik üretebilmek için sürekli bir bilgi akışına ihtiyaç duyar, Kamusözü takipçilerinin sağladığı bilgi ve belge de Kamugözü'nün hayatını devam ettirebilmesi için zaruridir.


Yeni modelimiz bu iki ortamın birbirini desteklemesi üzerine kuruldu.


Bu modelin işleyebilmesi Siz değerli takipçilerimizin katkısı ve desteğine bağlı.


Kamugözü iş ortaklarımızın bu yeni forum üzerinden de katkılarını sürdüreceğinden eminiz.


Kamusözü'nün ömrünün uzun, faydasının çok olmasını dileriz.


Her şey gönlünüzce olsun.

131 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page